Trakya Üniversitesi Karaağaç Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğe Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Kerem İşcanoğlu ve Öğr. Gör. Begona Rodriguez Rueda ile öğrenciler katıldı.

Nehirde boğulan gençlerin cenazesi toprağa verildi Nehirde boğulan gençlerin cenazesi toprağa verildi

Kamu yararı ve dış mekan temizliği konusunda farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen etkinlikte Karaağaç Yerleşkesi’ndeki plastik ve cam atıkları temizlendi. 
Doç. Kerem İşcanoğlu ve Öğr. Gör. Begona Rodriguez Rueda, etkinlikte öğrencilere plastiğin doğaya zararlarını anlatırken, doğanın korunması için yapılması gerekenlerle ilgili bilgi verdiler.

Öğr. Gör. Rueda, bu etkinliği çevreye karşı duyarlılığı artırmak adına gerçekleştirdikleri ifade ederek, bu tarz etkinliklerin yaygınlaşması gerektiğini vurguladı.

Doç. Kerem İşcanoğlu ise “Bu konuda ortak mücadele platformu oluşturmak ve farkındalık yaratmak çok önemli.” diyerek başladığı konuşmasında, temiz bir çevre ve temiz bir Edirne için öğrencileri ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. 
“İnsanlar sadece emek verdikleri şeylere değer verirler. Çöp atmama eğilimini yaratan şey aslında çöp toplama eğilimidir. Bu bakımdan öğrencilerin eğitiminde bu tarz sosyal projelerin çok büyük önemi var.” diyen İşcanoğlu, temiz bir çevrede yaşamak için emek verilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi