Süleymanpaşa Belediyesi, kırsal mahallelerde bulunan arazilerini Tarım AŞ bünyesinde kendi imkanları ile ekerek belediyeye katma değer üretiyor. Kendi tarlalarından hasat ettiği ürünleri aşevinde sıcak yemeklere dönüştürerek ya da erzak yardımı olarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran Süleymanpaşa Belediyesi, kurumun olanaklarını en verimli şekilde kullanırken sosyal belediyecilik anlamında da öncülük ediyor.

Volkan Nallar, Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Ziraat Odasının düzenlediği programa katıldı. Nallar, belediye olarak şehrin tarımına büyük önem verdiklerinin altını çizerek, bu alanda yapılan çalışmaların geliştirilerek devam ettirileceğini ifade etti. Daha sonra Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren ve Tarım AŞ’ye yerli üretim ayçiçeği tohumu hibe eden iki firmaya ziyarette bulunan Nallar, firma temsilcilerine desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Volkan Nallar, yaptığı açıklamada, Süleymanpaşa Belediyesi olarak kırsal mahallelerde belediyeye ait tarlalarda yerli tohum kullanmaya özen gösterdiklerini belirtti.

Tarım faaliyeti yürüterek belediyeye ve şehre ciddi anlamda katma değer sağladıklarını aktaran Nallar, şöyle konuştu:

Gönül Sofrası değil “borçlar sofrası” Gönül Sofrası değil “borçlar sofrası”

"Bu çabamızda bizlere destek olan girişimcilerimiz ve firmalarımız var. Her ikisi de kendi bünyelerinde yerli tohum üretimi yapan Sarı Tohumculuk AŞ yetkilileri İbrahim Toruk ve Emre Sarı ile 2A Tohumculuk AŞ temsilcisi Alper Özcan’a, belediyemize hibe ettikleri yerli üretim ayçiçeği tohumları için şükranlarımı sunuyorum. Bu tohumlar tarlalarımızda yeşerecek, ayçiçek yağına dönüşecek ve aşevimizde hazırlanarak her gün binden fazla ihtiyaç sahibi ailemizin evine ulaştırdığımız yemeklerde kullanılacak. Hayırsever işadamlarımızın nezdinde şehrimizde tarımsal üretim yapan, soframıza değer katan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, belediye olarak her zaman yanlarında olduğumuzu vurgulamak istiyorum.”

Kaynak: Anadolu Ajansı