Çorlu’nun yolları güzelleşiyor Çorlu’nun yolları güzelleşiyor

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yangınlarla ilgili gerçekleştirilen desteklerle ilgili olarak açıklamada bulunurken, vatandaşları da yangınlara karşı uyardı. “Çorlu Belediyesi olarak gerektiği anda her zaman destek olmaya hazırız. Yaraları dün olduğu hep beraber saracağız.” diyen Sarıkurt, “Ormanlık alanlarda mangal ve ateş yakmamalıyız. Tarla ve otluk alanlara izmarit ve cam şişe atmamalıyız. Ayrıca anızların yakılmaması gerektiğini de unutmamalıyız.” diyerek vatandaşları olası yangınları önleme konusunda uyardı.

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Marmara bölgesinde 12 farklı noktada meydana gelen yangınlara müdahale eden itfaiye ve orman ekiplerine su tankeri ve personel desteği sağladı.
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çorlu Belediyesi olarak artan hava sıcaklıkları ve farklı etkenlerle meydana gelen yangınlara müdahale eden itfaiye ve orman ekiplerine su tankeri ve personel desteğinde bulunduk.” dedi.
Başkan Sarıkurt açıklamasının devamında, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekipler, Çanakkale’de Ezine Aladağ ve Eceabat, 15 Temmuz Demokrasi Ormanı, Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi, Misinli’de Marmara Cam Sanayi, Çorlu Tren İstasyonu mevkii, Şahpaz Mahallesi, Çobançeşme Mahallesi, Ergene ilçesi ve muhtelif bölgelerde meydana gelen orman, çiftlik, fabrika, ev, anız ve ot yangınlarının hızla söndürülebilmesi için çalışmalara katılarak destek verdi. Yangınla mücadele esnasında sahada görev alan tüm ekiplere teşekkür ediyorum. Çorlu Belediyesi olarak gerektiği anda her zaman destek olmaya hazırız. Yaraları dün olduğu hep beraber saracağız.” dedi.
Başkan Sarıkurt yangınların önüne geçebilmek için vatandaşlara önemli görevler düştüğünü de belirterek, “Her geçen gün artan hava sıcaklıkları nedeniyle daha dikkatli olmak zorundayız. Ormanlık alanlarda mangal ve ateş yakmamalıyız. Tarla ve otluk alanlara izmarit ve cam şişe atmamalıyız. Ayrıca anızların yakılmaması gerektiğini de unutmamalıyız.
Tüm hemşehrilerimi bu konuda duyarlı olmaya ve olası yangınları en hızlı şekilde 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmeye davet ediyorum.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi