CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından seçimi kazanan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer ve diğer CHP adaylarını tebrik ederek başarılar diledi.
Yontar, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından değerlendirmelerde bulundu. CHP'nin sadece Tekirdağ'da değil Türkiye genelindeki başarısının gelecek seçimlere umut olduğunun altını çizen Yontar şöyle devam etti:
"31 Mart yerel seçimlerini Türk demokrasisine yakışır bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Tekirdağ'da büyük bir zafere imza attık. Tekirdağ'da adayımız Sayın Candan Yüceer büyük bir farkla belediye başkanı seçilerek bayrağı Sayın Kadir Albayrak'tan devraldı.  Büyükşehirle birlikte ilimizin genelinde 12'de 10 yaptık. 6 ilçemizde CHP bayrağını dalgalandırmaya devam ederken, emanet verdiğimiz 3 ilçemizi de geri aldık.”

Camiler için güçlendirme çalışmaları planlanıyor" Camiler için güçlendirme çalışmaları planlanıyor"

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
Tekirdağ’ın bu seçimlerde de CHP belediyeciliğini, halkçı ve sosyal belediyeciliği tercih ettiğini ifade eden Yontar, şunları kaydetti:
“Bizler de belediye başkanlarımızla birlikte Tekirdağ’ımıza katkı sunmak ve geliştirmek için var gücümüzde çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Candan Yüceer,  Süleymanpaşa Belediyesi Başkanımız Sayın Volkan Nallar, Marmaraereğlisi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Onur Bozkurter, Şarköy Belediye Başkanımız Sn. Alpay Var, Saray Belediye Başkanımız Sayın Abdül Taşyasan, Muratlı Belediye Başkanımız Sayın Varol Türel, Malkara Belediye Başkanımız Sayın Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Hayrabolu Belediye Başkanımız Sayın Tuncer Başoğlu, Çorlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Sarıkurt, Çerkezköy Belediye Başkanımız Sayın Vahap Akay'ı tebrik ediyor, başarılar diliyor, her zaman yanlarında olduğumu ifade etmek istiyorum. CHP'nin kazanmış olduğu bu büyük zafer toplumumuzun her kesimine hayırlı uğurlu olsun.”

Nurten Yontar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde güzel coğrafyamızın her bir yeri kırmızı renge bürünene kadar çalışmaya kararlılıkla devam edeceğiz ve çok daha iyi bir Türkiye hedefimize emin adımlarla yürümeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi