Yaralı şahin tedavi edilip doğaya bırakıldı Yaralı şahin tedavi edilip doğaya bırakıldı

Süper Amatör Küme’de 15 gol atılırken, 1. Amatör Küme 40 gole sahne oldu.
LİDER EL DEĞİŞTİRDİ
Edirne Süper Amatör Küme A Grubu’nda Osmanlıspor, Yıldırım İbrahim Acar Sahası’nda Karaağaç Ardaspor’a konuk oldu. Mücadeleyi konuk ekip 3-1 kazanarak 9 puanla liderliğini sürdürdü. Karaağaç Ardaspor ise 4 puanda kalırken 4’üncü sırada yer aldı.
Zirve ortağı Keşan İdman Yurdu ise Enez İlçe Stadı’nda Enez Belediyespor ile karşılaştı. Mücadeleyi Enez Belediyespor 2-1 kazanarak rakibine bu sezonki ilk mağlubiyetini yaşattı. Bu sonuçla Enez Belediyespor puanını 4’e yükselterek 5’inci basamakta yer aldı. Keşan İdman Yurdu ise bu yenilgi ile 9 puanda kalarak 2’inci sıraya geriledi.
Zirveden uzaklaşmak istemeyen Edirne Genç Aslanlarspor ise Karaağaç Karlıovaspor ile deplasmanda karşılaştı. Saraçhane 1 Nolu Saha’da oynanan maçı Edirne Genç Aslanlarspor 3-1 galip tamamladı. Edirne Genç Aslanlarspor bu sonuçla 6 puana ulaşarak 3’üncü basamakta yer aldı. Karaağaç Karlıovaspor ise 3 puanda kalarak 6’ıncı basamakta yer aldı. 
Grupta Yıldırım Gençlerbirliği ise haftayı BAY geçti.
B Grubu’nda ise şampiyonluk hedefleyen İpsalaspor Yeni İmaret Sahası’nda, Yeni İmaretspor’a konuk oldu. Müsabakayı konuk ekip 2-1 kazanarak 10 puana ulaştı ve zirvedeki yerini korudu. Yeni İmaretspor ise 4 puanda kalarak 5’inci sırada yer aldı.
Liderin takipçisi Edirne Mega Gençspor ise Lalapaşaspor deplasmanına gitti. Saraçhane 1 Nolu Saha’da oynanan maçı Edirne Mega Gençspor 1-0 kazanmayı başardı. Edirne Mega Gençspor puanını 7 yaparak 2’inci basamakta yer alırken, Lalapaşaspor 6 puanda kalarak 3’üncü sıraya geriledi. 
Grupta Subaşıspor, Edirne Çarşıspor’u 3-0 hükmen mağlup ederek 5 puanla 4’üncü sıraya yükseldi.
Grupta Keşan Anafartalarspor haftayı BAY geçti.
1. AMATÖR GOLLÜ GEÇTİ
Edirne 1. Amatör A Grubu’nda Tuncaspor, Saraçhane 1 Nolu Saha’da Saraçhanespor ile karşılaştı. Mücadeleyi Tuncaspor 4-1 kazanarak 10 puana ulaştı ve zirveye yükseldi. Saraçhanespor ise 9 puanda alarak 2’inci sıraya geriledi.
Zirve takipçilerinden Kaleiçispor ise Hıdırağa Köyü FK’yi Saraçhane 2 Nolu Saha’da konuk etti. Kaleiçispor rakibine acımadı ve maçı 9-1 alarak gövde gösterisi yaptı. Kaleiçispor 7 puanla 3’üncü sıraya yerleşirken, Hıdırağa Köyü FK 3 puanda kalarak 7’inci sırada kaldı. 
Bir başka gol düellosuna sahne olan maçta ise Edirne Enderspor Saraçhane 2 Nolu Saha’da Süloğluspor ile kozlarını paylaştı. Gol düellosu şeklinde geçen maç 3-3 beraberlikle sonuçlandı. Edirne Enderspor bu sonuçla 7 puanla 4’üncü sırada yer alırken, Süloğluspor 4 puanla 6’ıncı sırada yer aldı.
Farklı biten bir başka maç ise Kirişhanespor ile Gazimihalspor arasında oynandı. Saraçhane 2 Nolu Saha’da oynanan maçı Kirişhanespor 7-1 kazanarak adeta rakibini yedi bitirdi. Kirişhanespor 6 puana ulaşarak 5’inci basamakta yer bulurken, Gazimihalspor puansız şekilde 8’inci basamakta kaldı.  
Edirne 1. Amatör B Grubu’nda ise 18 Kasım Kurtuluşspor Uzunköprü Ergene Stadı’nda Yeni Karpuzluspor ile karşılaştı. Mücadeleyi ev sahibi ekip 3-2 kazanarak 9 puana ulaştı ve 2’inci sıraya yükseldi. Yeni Karpuzluspor ise puansız olarak 6’ıncı sırada yer aldı.
Zirve takibini sürdüre Keşan 1984 Kültürspor 2 puan arkasında yer alan Küplü Halk Oyunlarıspor’a konuk oldu. Havsa İlçe Stadı’nda oynanan maç 1-1 beraberlikle tamamlandı. Keşan 1984 Kültürspor 7 puana yükselerek 3’üncü sırada yer alırken, Küplü Halk Oyunlarıspor ise 5 puana yükselerek 4’üncü sırada yer aldı. 
Alt sıralardan kurtulmak isteyen Kırcasalihspor ise Havsa İlçe Stadı’nda Havsaspor ile karşılaştı. Kırcasalihspor maçı 4-0 kazanarak 4 puana yükseldi ve 5’inci sırada yer aldı. Havsaspor ise puansız kalarak son basamakta (7) yer aldı. 
Grupta 9 puanla lider olan Aşçıoğlu Gençlikspor haftayı BAY geçti.

Kaynak: İlkay Danacılar