Kapaklı Belediyesi bünyesinde düzenlenen kurslarda eğitim alan sporcular, çeşitli turnuvalarda aldıkları başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kurslarda eğitim alan güreşçiler, Kırklareli’nde düzenlenen turnuvaya katıldı.

Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dan toplam 150 sporcunun katıldığı turnuvalarda mücadele eden Kapaklı Belediyesi güreşçileri, U-11 Trakya Kupası’nda 4 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak takım halinde birinci, U-17 Trakya Kupası’nda ise üçüncü oldu.

U12 Ligi Minikler Şenliği’nde 2. hafta geride kaldı U12 Ligi Minikler Şenliği’nde 2. hafta geride kaldı

4 ALTIN MADALYA
U-11 Trakya Kupası’nda, 26-30 kiloda Baran Sezikli birinci, Mihrali Aktürk üçüncü, 34 kiloda Naim Emrullah Özüpek birinci, Muhammed Talha üçüncü, 38 kiloda Emir Talha Çelik ve İbrahim Keleş üçüncü, 41 kiloda Mustafa Uka birinci, Ünal Poyraz Demir üçüncü, 48 kiloda Hasan Berk Çömezoğlu ikinci, Caner Eceli üçüncü, 62 kiloda Enes Aldemir birinci, 78 kiloda Eren Sarıoğlu ikinci oldu.
U-17 Trakya Kupası’nda; 92 kiloda Fevzi Emir Akman birinci, 58 kiloda Umut Baytürk ikinci, 52 kiloda Yavuz Selim Geyik üçüncü, 70 kiloda Abdullah Caner Yağız ikinci oldu. U-13 Kızlar kategorisinde ise 36 kiloda Havva Nur Günara ikinci, 42 kiloda Ömür Berru Göktaş üçüncü oldu.
Kapaklı Belediyesi olarak gerek düzenledikleri kurslar ile gerekse çeşitli desteklerle her daim sporcunun ve spor takımlarının yanında olduklarını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dan toplam 150 sporcunun katıldığı turnuvalarda önemli başarı elde eden tüm sporcu ve antrenörlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” diye konuştu.

Kaynak: İlkay Danacılar