45 takımın katılımıyla tek devreli lig usulüne göre 6 grupta oynatılan maçlar büyük çekişmeye sahne oldu.

Tekirdağ’da minikler büyüklere taş çıkartmaya devam ediyor. U11 Miniminikler Şenliği 6. hafta müsabakaları ile devam etti.

TEKİRDAĞ GÜCÜ SON HAFTAYA LİDER GİRDİ      
A Grubu’nda 6. hafta mücadelesinde 15 puanlı lider Tekirdağ Gücüspor, 3 puanla 6. sırada yer alan Tekirdağspor ile kozlarını Karadeniz 2 Nolu Saha’da paylaştı. Tekirdağ Gücüspor rakibini adeta gole boğdu ve maçı 9-1 kazandı ve 18 puanla liderliğini sürdürdü. Tekirdağspor ise 3 puanla 6. basamakta kaldı.        
Bir diğer müsabakada 13 puanla 2. basamakta yer alan 100. Yılspor, 3 puanlı 7. sıradaki Tekirdağ Süleymanpaşa Altınovaspor’u konuk etti. Karadeniz 2 Nolu Saha’da oynanan mücadeleyi 100. Yılspor şova dönüştürdü ve maçı 7-0 kazanmayı başardı. 100. Yılspor 16 puanla 2. sırada yer alırken şampiyonluk şansını son maça taşıdı. Tekirdağ Süleymanpaşa Altınovaspor ise 3 puanla 7. basamakta kaldı.   
10 puanla 3. sırada yer alan Süleymanpaşa Namık Kemalspor ise puansız olarak 8. sırada yer alan Malkara 14 Kasımspor ile Karadeniz 2 Nolu Saha’da kozlarını paylaştı. Müsabakayı Süleymanpaşa Namık Kemalspor 5-0 galip tamamlamasını bildi ve 13 puanla 3. sıradaki yerini korudu. Malkara 14 Kasımspor ise puansız olarak 8. sırada yer aldı.
Grubun son maçında ise 6 puanlı iki ekibin mücadelesinde 4. sıradaki Büyük Çınarlıspor ile 5. sıradaki Kazanderespor karşılaştı. Karadeniz 2 Nolu Saha’da oynanan mücadele 0-0 eşitlikle tamamlandı. Büyük Çınarlıspor 7 puanla 4. basamakta yer alırken, Kazanderespor aynı puanla 5. basamakta yer aldı.

Derecelerine yenilerini eklemek istiyor Derecelerine yenilerini eklemek istiyor

Tekirdağ U11 Miniminikler Şenliği A Grubu 6. Hafta Sonuçları

Kazanderespor 0-0 Büyük Çınarlıspor 
Malkara 14 Kasımspor 0-5 Süleymanpaşa Namık Kemalspor  
Tekirdağspor 1-9 Tekirdağ Gücüspor
100. Yılspor 7-0 Tekirdağ Süleymanpaşa Altınovaspor

TEKİRDAĞ İDMAN YURDU ŞAMPİYONLUĞU GARANTİLEDİ
B Grubu’nda 6. hafta mücadelesinde 13 puanlı lider Tekirdağ İdman Yurduspor evinde 10 puanla 2. sırada bulunan Tekirdağ Beden Eğitimi Set Spor’a konuk oldu. Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan mücadeleyi Tekirdağ İdman Yurduspor 3-0 kazanarak 16 puana ulaştı ve bitime 1 hafta kala en yakın rakibiyle puan farkını 6’ya yükselterek şampiyonluğu garantiledi. Tekirdağ Beden Eğitimi Set Spor ise 10 puanla 3. sıraya geriledi.
Grupta 7 puanla 3. sıradaki Aslan Yıldızspor ise 4 puanla 5. sırada yer alan Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor ile karşılaştı. Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan müsabakayı Aslan Yıldızspor 5-1 kazanmayı başardı. Aslan Yıldızspor 10 puanla 3. basamakta yer alırken, Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor 4 puanla 5. sırada kaldı.  
Bir diğer müsabakada 3 puanla 6. sırada yer alan Atletik Yıldızspor ile 5 puanla 4. sırada yer alan Akçeşmespor kozlarını Karadeniz 1 Nolu Saha’da paylaştı. Mücadele 2-2 eşitlikle sona erdi. Atletik Yıldızspor 4 puanla 6. basamakta yer alırken, Akçeşmespor 6 puanla 4. sırada yer aldı.
Grupta puansız olarak 7. sırada yer alan Tekirdağ Gündoğduspor 6. haftayı BAY geçti. 

Tekirdağ U11 Miniminikler Şenliği B Grubu 6. Hafta Sonuçları

Tekirdağ Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor 0-3 Tekirdağ İdman Yurduspor
Akçeşmespor 2-2 Atletik Yıldızspor
Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor 1-5 Aslan Yıldızspor
Tekirdağ Gündoğduspor - BAY

C GRUBU’NDA ŞAMPİYONLUK SON MAÇA KALDI
C Grubu’nda 6. haftada 12 puanlı lider Çorlu Altınoranspor, 9 puanla 4. sırada yer alan Çorlu İdman Ocağıspor ile karşılaştı. General Basri Saran Stadı’nda oynanan müsabaka golsüz eşitlikle tamamlandı. Çorlu Altınoranspor 13 puanla liderliğini sürdürürken,  Çorlu İdman Ocağıspor 10 puanla 4. sırada yer aldı.
Grupta 10 puanlı ekip olan 2. basamaktaki Çorlu Halk Eğitimi Gücüspor, 8 puanla 5. basamaktaki Çorlu Esentepespor ile General Basri Saran Stadı’nda kozlarını paylaştı. Mücadele 1-1 beraberlikle sona erdi. Çorlu Halk Eğitimi Gücüspor 11 puanla 3. sıraya gerilerken, Çorlu Esentepespor 9 puanla 6. sıraya geriledi. 
Topladığı 10 puanla 3. sırada yer alan Çorlu Fenerspor 6. hafta mücadelesinde, puansız olarak 8. sıradaki Marmaraereğlisi Belediyespor ile General Basri Saran Stadı’nda karşılaştı. Müsabakayı Çorlu Fenerspor farka dönüştürdü ve 8-0 kazandı. Çorlu Fenerspor 13 puanla 2. sıraya yükselirken yer alırken, Marmaraereğlisi Belediyespor puansız olarak 8. basamakta kaldı.
Grubun son maçında ise 7 puanla 6. sırada yer alan Çorlu Trakya Balkanspor ile puansız 7. basamaktaki Çorluspor 1947 karşı karşıya geldi. General Basri Saran Stadı’nda oynanan mücadelede Çorlu Trakya Balkanspor rakibine acımadı ve maçı 4-0 kazandı. Çorlu Trakya Balkanspor 10 puanla 5. sırada yer alırken, Çorluspor 1947 ise puansız olarak 7. basamakta kaldı.
  
Tekirdağ U11 Miniminikler Şenliği C Grubu 6. Hafta Sonuçları

Çorluspor 1947 0-4 Çorlu Trakya Balkanspor
Çorlu İdman Ocağıspor 0-0 Çorlu Altınoranspor
Çorlu Halk Eğitimi Gücüspor 1-1 Çorlu Esentepespor
Çorlu Fenerspor 8-0 Marmaraereğlisi Belediyespor

D GRUBU’NDA İLK 3 SIRA ŞAMPİYON OLABİLİR
D Grubu’nda 6. hafta müsabakalarında 12 puanla zirvede olan Sağlıkspor ile aynı puanla 2. sıradaki Muratlı Halk Eğitimispor kozlarını Sağlık Mahallesi 2 Nolu Saha’da paylaştı. Mücadeleyi Sağlıkspor 4-2 kazanarak 15 puana ulaştı liderliği korudu. Muratlı Halk Eğitimispor ise 12 puanda kalarak 4. sıraya geriledi.
Bir diğer 12 puanlı ekip olan 3. basamaktaki Çorlu Yıldırım Spor Kulübü, 7 puanla 5. sırada yer alan Çorlu 59 Buçuk Spor Kulübü ile Sağlık Mahallesi 2 Nolu Saha’da karşılaştı. Çorlu Yıldırım Spor Kulübü mücadeleyi 3-1 kazanmayı bildi ve 15 puanla 2. sıraya yükseldi. Çorlu 59 Buçuk Spor Kulübü ise 7 puanla 5. basamakta yer aldı.
Grupta 12 puanlı bir başka ekip 4. sıradaki Ergene Gençlerbirliğispor, puansız olarak 7. sıradaki Aşağı Sevindiklispor ile Sağlık Mahallesi 2 Nolu Saha’da karşı karşıya geldi. Ergene Gençlerbirliğispor rahat bir oyunla rakibini 9-1 mağlup ederek 15 puanla 3. sırada yer aldı. Aşağı Sevindiklispor ise puansız olarak 8. basamakta yer aldı. 
Grubun son maçında ise 4 puanla 6. sıradaki Yeşiltepespor ile puansız olarak 8. sıradaki Ergene Gençlikspor karşılaştı. Sağlık Mahallesi 2 Nolu Saha’da oynanan mücadeleyi Ergene Gençlikspor 3-0 kazanarak gövde gösterisi yaptı ilk puanlarını aldı. Ergene Gençlikspor 3 puanla 7. sırada yer alırken, Yeşiltepespor 4 puanla 6. basamakta yer aldı. 

Tekirdağ U11 Miniminikler Şenliği D Grubu 6. Hafta Sonuçları

Çorlu Yıldırım Spor Kulübü 3-1 Çorlu 59 Buçuk Spor Kulübü
Ergene Gençlerbirliğispor 9-1 Aşağı Sevindiklispor
Ergene Gençlikspor 3-0 Yeşiltepespor
Sağlıkspor 4-2 Muratlı Halk Eğitimispor

ÇERKEZKÖY 1923 GENÇLİK LİDERLİĞİ KORUDU
E Grubu’nda 6. hafta mücadelelerinde 12 puanlı 2. sıradaki Kapaklı Sitespor, 6 puanla 6. sırada bulunan Karaağaçspor ile karşılaştı. Kapaklı Sahası’nda oynanan mücadeleyi Kapaklı Sitespor 6-0 kazanarak 15 puanla 2. sırada yer aldı. Karaağaçspor bu yenilgi ile 6 puanda kaldı ve 6. basamakta kaldı. 
Grupta 10 puanla 3. basamakta yer alan Çerkezgücüspor ise 6 puanla 5. basamakta yer alan Fevzipaşaspor ile kozlarını Kapaklı Sahası’nda paylaştı. Çerkezgücüspor rakibine acımadı ve mücadeleyi 5-1 kazanarak 13 puanla 3. sıraya yükseldi. Fevzipaşaspor 6 puanla 5. sırada yer aldı.
Grupta 3 puanlı ekip olan 7. basamaktaki Çataklıspor, puansız olarak 8. basamakta bulunan Taşkıranlar Samsungücüspor ile karşılaştı. Kapaklı Sahası’nda oynanan mücadelede sürpriz yapan Çataklıspor maçı 3-1 kazanarak 6 puanla 7. sırada yer aldı. Taşkıranlar Samsungücüspor ise puansız olarak 8. sırada kaldı.
Grubun son maçında ise 15 puanlı lider Çerkezköy 1923 Gençlikspor, 7 puanla 4. sırada yer alan Kapaklıspor ile kozlarını Kapaklı Sahası’nda paylaştı. Çerkezköy 1923 Gençlikspor müsabakayı 3-2 galip tamamladı ve 18 puanla liderliği korudu. Kapaklıspor ise 7 puanla olarak 4. basamakta yer aldı.

Tekirdağ U11 Miniminikler Şenliği E Grubu 6. Hafta Sonuçları

Taşkıranlar Samsungücüspor 1-3 Çataklıspor
Çerkezgücüspor 5-1 Fevzipaşaspor
Karaağaçspor 0-6 Kapaklı Sitespor
Çerkezköy 1923 Gençlikspor 3-2 Kapaklıspor

F GRUBU’NDA KUPA VERİLDİ
F Grubu’nu 15 puanla zirvede tamamlayan Saray İstiklalspor şampiyon oldu. Saray İstiklalspor oynadığı 5 maçı da kazanarak grubunda namağlup şampiyon olmayı başardı. Saray İstiklalspor bu maçlarda 19 gol atarken, kalesinde sadece 5 gol gördü.

Grubu 10 puanla 2. sırada tamamlayan ekip ise Büyük Yoncalıspor oldu. Büyük Yoncalıspor 11 gol atarken, kalesinde 12 gol gördü.
Grubun 3. sıradaki ekibi 9 puanla Tekirdağ Marmaraspor oldu. Tekirdağ Marmaraspor 15 gol atarken, kalesinde 8 gole engel olamadı.
Grubun 6 puanla 4. sırasında yer alan ekip Saray Belediyespor oldu. Saray Belediyespor 6 gol atarken, kalesinde 7 gol gördü.
Grupta 4 puanlı ekip olan Küçük Yoncalıspor ise 5. basamakta yer aldı. Küçük Yoncalıspor rakip filelere 9 gol atarken, kalesinde 8 gole engel olamadı.
Grubun son sırasında ise Sarayspor 1953 yer aldı. Saray temsilcisi maçlara çıkmadığı için grubu -6 puanla tamamladı. Sarayspor 1953 1 gol atarken kalesinde 22 gol gördü.

KUPA TÖRENİ
Son maçların ardından Saray İstiklalspor U11 takımı için kupa töreni düzenlendi. Şampiyon takıma kupasını Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Emin Neşeli takdim etti. Kısa bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Neşeli; ‘‘2023-2024 Futbol Sezonunda U 11 Ligi Mini Minikler Şenliği F Grubunda şampiyon olan Saray İstiklal spor kulübümüzü tebrik eder başarılarının devamını dilerim.’’ dedi.

Kaynak: İlkay Danacılar