Festival coşkusu Tekirdağ’ı sardı Festival coşkusu Tekirdağ’ı sardı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Anneler Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlerken Süleymanpaşalı annelerin Anneler Günü’nü kutladı.
Başkan Nallar ilk programında 11. Geleneksel Anneler Günü kahvaltısı kapsamında Selçuk Mahallesi kadınları ile bir araya geldi.
CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Burak Boğaç Baykal, CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Büşra Nur Pelen ve CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Özlem Dömeke’nin de katıldığı organizasyonda Başkan Volkan Nallar, Selçuk Mahallesi kadınlarına yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.
Daha önce Selçuk Mahallesi’ne geldiğini ve mahalle sakinleri tarafından güzel bir şekilde karşılandığını belirterek konuşmasına başlayan Volkan Nallar; “Selçuk Mahallemize daha önce geldiğimizde ablalarımız bizi güzel bir şekilde karşılamıştı. Biz de Anneler Günü’nde ilk programımızı burada yapalım dedik. Candan başkanımızla, kadın muhtarlarımızla Türkiye’de değişim başlıyor. Siyasette de artık annelerimizin değeri bilinmeye başladı. Annelerimiz o kadar değerli ki bırakın ellerini ayaklarının altı bile öpülür. Bu arada sahada çalışmaktan kendi annemi göremiyorum. Ancak büyüklerim sizler de benim annem sayılırsınız. Ben herkesin Anneler Günü’nü kutluyorum.“ dedi.
KADIN ÜRETİCİLER İÇİN MÜJDE VERDİ
Yaz sezonunda kadın üreticiler için bir çalışma yapılacağını müjdeleyerek konuşmasına devam eden Volkan Nallar; “Bir kooperatif oluşturma çalışmamız var. Biz üstümüze düşen neyse yapmaya hazırız. Festival alanına yakın bir noktada kadın üreticilerimizin ürettiği ne varsa ev işi tarhana, mercimek, örgü işi, oyuncak bebek vb. ne yaptıysa herkesi bir arada toplayıp satış yapmasını sağlayacağız. Bu oluşum sadece festival sürecinde değil yaz sezonu boyunca sürecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kadınlarımız için daha da güzel çalışmalarımız olacak.” diye konuştu.
Ertesi gün Türk Anneler Derneği Tekirdağ Şubesinin düzenlediği Anneler Günü programına katılan Başkan Nallar, Atatürk Anıtı önündeki çelenk töreninin ardından Zübeyde Hanım Anıtı’na karanfil bırakarak ulusumuzun annesine saygı ve minnetlerini sundu.
SAHİLDE KARANFİL DAĞITTI 
Anneler Günü kapsamında CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Benan Utku, Süleymanpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Dömeke ile birlikte sahilde karanfil dağıtan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, kadınların Anneler Günü’nü kutladı.
Günün son etkinliğinde Karaevli Mahallesi Muhtarı Aydın Akın'ın düzenlediği Geleneksel Hıdırellez ve Anneler Günü pikniğine katılan Başkan Volkan Nallar, mahalle sakinleri ile bir araya gelerek eğlencelerine ortak oldu.

Kaynak: Haber Merkezi