Savunma sanayi Tekirdağlı firmalar için fırsat olabilir Savunma sanayi Tekirdağlı firmalar için fırsat olabilir

CHP’den yeniden Çorlu Belediye Başkan Adayı gösterilen Ahmet Sarıkurt, seçim çalışmaları kapsamında kenti gezerek esnaf ve vatandaşlarla kucaklaşıyor. 
Ziyaretlerine CHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar, ilçe yönetimi, meclis üyeleri ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte devam eden Sarıkurt ilk ziyaretini Çorlu Kahveciler Esnaf Odası’na gerçekleştirdi. 
Ziyarette Oda Başkanı Yıldız Filiz ile bir araya gelen Sarıkurt, Başkan Filiz ve esnafla sektörün talepleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Kent ekonomisini ayakta tutan ve ülke ekonomisine değer katan esnafı ziyaret eden Sarıkurt, esnafın kendileri için çok kıymetli olduğunu ve bunu her fırsatta dile getirdiklerini ifade etti. 
Sarıkurt, “Seçim çalışmalarımıza başladığımız ilk günden itibaren kentimize hayat katan değerli esnafımızı ziyaret etmeyi sürdürüyor, taleplerini dinliyoruz. Esnafımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gösterdikleri ilgiden memnunum ve bizleri hep çok güzel karşılıyorlar” dedi.
Başkan Sarıkurt, ziyaretlerini sürdürürken bulduğu ilk fırsatta sanat için kolları sıvadı. Işık ve Ertan Art Stüdyo’yu ziyaret eden Sarıkurt, bir o kadar zor ama keyifli seramik yapımını deneyimlerken oldukça başarılıydı. 
Sarıkurt kendi elleriyle hazırladığı seramik çalışmasına katkıları dolayısıyla işletme sahibine teşekkür etti.
Ardından Çorlu Rizeliler Derneği’ni ziyaret eden Sarıkurt, Dernek Başkanı Erkan Ayaz ve yönetim kurulu ile dernek üyelerinin misafiri oldu. Rize çayının eşsiz lezzeti eşliğinde keyifli bir sohbet gerçekleştiren Sarıkurt, dernek başkanı ve dernek üyelerine gönülden teşekkürlerini iletti.
Çorlu Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği ve Büyük Birlik Partisi Çorlu Belediye Başkan Adayı olan İsmail Ceylan ve dernek üyelerince karşılanan Ahmet Sarıkurt, gösterilen yakın ilgiden dolayı dernek başkanı ve BBP Çorlu Belediye Başkan Adayı İsmail Ceylan’a çok teşekkür etti, dostluk içinde geçen seçim sürecinde Ceylan’a kolaylıklar diledi.
Başkan Sarıkurt yoğun ziyaret trafiğini Özcan ailesini ziyaret ederek noktaladı. Silahtarağa Mahallesi’nde ikamet eden Özcan ailesinin evine misafir olan Sarıkurt, hane halkına gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür ederken, Çorlu için dün olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi