Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kent Ormanı’nın çok yakında hizmete açılacağını söyledi. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın yanında bulunan 58 hektarlık alanın 20 yıllığına Orman Bölge Müdürlüğü’nden 2023 yılı başında Çerkezköy Belediyesi tarafından kiralandığını belirten Akay, “Mevcut Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanımız yaklaşık 17 hektarlık bir alandı. Bu alanın yanında bulunan 58 hektarlık alanın kiralama ihalesine 2023 yılı başında girerek 20 yıllığına kiraladık.

Kiralama ihalesinin ardından söz konusu alanın tamamında Çerkezköy Kent Ormanı oluşturmak için projelendirme çalışmalarına başladık ve ihalelerimizi yaparak 58 hektarlık alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, aydınlatma, futbol, voleybol ve tenis sahaları yapım çalışmalarının startını verdik” dedi.

Halk Ekmek AŞ’nin sermayesi artırılacak Halk Ekmek AŞ’nin sermayesi artırılacak

BİYOLOJİK GÖLET YAPIMI TAMAMLANDI
Çerkezköy Kent Ormanı’nda sportif ve sosyal tesislerin de yapıldığını Akay, “Şu anda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları yapılıyor. Bir yandan da futbol, basketbol, voleybol ve tenis sahalarının yapımı devam ediyor. Ayrıca sosyal donatı alanları, çocuk oyun grupları, otopark alanları gibi çalışmalarımızı da tamamlamak üzereyiz. Kent Ormanımız içinde planlanan Biyolojik Gölet’in yapımı tamamlandı. Sonuna geldiğimiz çalışmaların tamamlanması ile birlikte 58 hektarlık alanı çok yakında Çerkezköy halkının kullanımına açacağız” ifadelerini kullandı.
Mevcut Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın 17 hektarlık olduğunu belirten Vahap Akay, “Yeni alan ile birlikte toplamda 75 hektarlık bir alan Çerkezköy Kent Ormanı olarak halkımıza hizmet verecek. Bu büyüklükte bir alanda Çerkezköylüler isterlerse yürüyüşünü yapacak, isterlerse sportif aktivitelerde bulunabilecekler, isterlerse doğa ile baş başa güzel vakit geçirecekler. Bir yandan da çocuklarımız bölgenin en büyük ve güzel parklarında oyunlarını oynayabilecekler” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi